/ פרסומא / קצת שורשים    18/11/2015 23:04   
פרשת ויצא - תשע"ו

שלום לכולם, 

מה פשרו של חלום הסולם? מה בדיוק ביקש יעקב מ-ד' כשהתעורר מהחלום? האם לא היו ליעקב שאיפות קצת מעבר ל"לחם לאכול ובגד ללבוש"? מה בדיוק ביקש יעקב בתפילה זו על עתיד חייו? מדוע תפילה זו מופיעה מיד לאחר חלום הסולם? האם יש קשר בין בקשה זו לחלום הסולם?

מהו המפתח האמיתי להצלחה ולשמחה בחיים?

"ויחר אף יעקב ברחל"- על מה בדיוק יעקב כועס? מה פשר תגובתו של יעקב התחת א-לוקים אנוכי? מה בדברי רחל גרם לו לומר זאת? מדוע עקץ ובייש את רחל ואמר לה אשר "מנע ממך פרי בטן"- כלומר הבעיה אצלך ולא אצלי? האם כך מתנהגים ועונים למעיקות? מה פשר התנהגותו ותגובתו של יעקב?

מה רחל מחפשת בתרפים? מדוע גנבה אותם? מדוע לא חפרה בור והשליכה אותם עמוק לתוכו? מדוע לא שרפה אותם? מדוע התרפים נשארים אתה עד היום השביעי כשלבן הגיע? ולאחר שלבן כבר הלך, מדוע נשארו התרפים אצל רחל עוד יותר משנה וחצי, עד שיעקב ציוה לטמון אותם "תחת האלה אשר על שכם"? מדוע לא סיפרה על דבר הגניבה ליעקב? 

כיצד יתכן שהתורה שכל כך נזהרת בלשונה עד כדי כך שבפרשת נח כשהחיות נכנסות לתיבה מוסיפה מילים ובמקום לכתוב "הבהמה הטמאה" כותבת "הבהמה אשר איננה טהורה" רק כדי לא להשתמש במילה טמאה , מבליטה שרחל הייתה יפת תואר ויפת מראה ,וגורמת לנו לחשוב דברים פחות חיוביים ואולי אפי' מגונים על לאה שעיניה רכות ? מדוע כל-כך מודגש שרחל הייתה יפת תואר ויפת מראה? מדוע זה כל כך חשוב?

על כל זאת ועוד ננסה לעסוק בעיוננו בפרשת ויצא...   

 

שבת שלום,  

לחץ/י כאן

לחץ/י כאן להודעות נוספות בנושא פרשת שבוע

Google